Dziś polityka nie lubi prawdyTen blog znajduje się w serwisie niepodległy.pl
Dowiedz się więcej.
 

« niepodległy.pl
 strona główna działy tagi o autorze szukaj 
Świat2019.07.16 15:20 07.17 19:34

Lewactwo rządzi w europarlamencie

 
 
Czy zmniejsza się rola lewactwa w UE? Po ostatnich wyborach do Europarlamentu i pierwszych głosowaniach można powiedzieć, że na razie w niewielkim stopniu.
 

Budynek europarlamentu w Strasburgu

W 187. numerze "Obywatelskiej", wydawanej przez Marszałka Seniora Kornela Morawieckiego, ukazał się mój tekst zatytułowany „Czas wrócić do idei Wspólnoty Narodów Europy”. Przypominałam w nim, że integracja europejska rozpoczęła się od planu Schumana z 1950 roku, ale że jej realizacja z czasem przybrała formy będące rażącym zaprzeczeniem schumanowskiej idei dobrowolnej wspólnoty państw, tworzonej na bazie wartości chrześcijańskich.

 

Zapomniany Robert Schuman

Unia Europejska nie jest kontynuatorem idei Schumana. Wprost przeciwnie. Zwalcza patriotyzm i chrześcijaństwo, lansuje ideologiczny sekularyzm, wspiera ponadnarodowe elity i oligarchię pan-europejską, dąży do utworzenia europejskiego superpaństwa.

Unia w obecnym kształcie jest oparta na manifeście z Ventotene - dziele włoskiego komunisty Spinellego. To jest bezsporne. Na manifest powołuje się Komisja Europejska w swej „Białej księdze w sprawie przyszłości Europy. Refleksje i scenariusze dotyczące przyszłości UE-27 do 2025 r.” [ec.europa.eu]. Jak czytamy „manifest z Ventotene wzywał do stworzenia wolnej i zjednoczonej Europy, w której znikną dotychczasowe podziały, a byli sojusznicy i wrogowie będą ze sobą współpracować, aby nie dopuścić do powrotu dawnych absurdów Europy. Sześćdziesiąt lat temu członkowie założyciele UE, zainspirowani tą wizją pokojowej wspólnej przyszłości, rozpoczęli przełomowy proces ambitnej integracji europejskiej” [ec.europa.eu].

Co więcej, w 2011 roku w Parlamencie Europejskim powstała tak zwana Grupa Spinellego. Na jej czele stanęli prominentni lewicowi politycy tacy jak Daniel Cohn-Bendit i Joschka Fischer. Główny budynek europarlamentu w Brukseli nosi właśnie imię Spinellego.

W sierpniu 2016 r. na wyspie Ventotene hołd Spinelliemu oddali premier Włoch Matteo Renzi z prezydentem Francji Francois Hollande'em oraz kanclerz Niemiec Angelą Merkel. Politycy złożyli na jego grobie kwiaty w kolorach UE: żółtym i niebieskim.

http://www.pch24.pl/manifest-z-ventotene---czyli-mroczna-wizja-eurointegracji,65441,i.html#ixzz5tIxXTxYf

Niebezpieczeństwo skierowania się Europy w tym kierunku przewidywał Schuman w swoich pismach. Pisał m.in.: „… chrześcijański duch jest potrzebny, co oznacza, że musimy być świadomi naszego wspólnego specjalnego europejskiego dziedzictwa i musimy mieć wolę jego zabezpieczenia i rozwijania”.

16 lutego w Bielsku-Białej odbył się na zaproszenie senatora Andrzeja Kamińskiego z PiS wykład prof. Zbigniewa Krysiaka, szefa Instytutu Myśli Schumana nt. „Czy idea Roberta Schumana ma szansę odnowić Europę?”. Profesor przedstawił założenia programu budowy Wspólnoty Narodów Europy odwołującego się do schumanowskiej koncepcji. W tym następujące: 1/ chrześcijaństwo w sferze publicznej zamiast ignorowania i zwalczania religijnego dziedzictwa Europy, 2/ wolność sumienia, słowa, zgromadzeń i zrzeszania się zamiast ograniczania wolności obywatelskich przez instytucje europejskie, 3/ solidarność ludzi i narodów zamiast dyktatu silnych i bogatych państw Europy, 4/ chronienie różnorodności narodów europejskich zamiast administracyjnie narzucanej ideologicznej, utopijnej, kulturowej uniformizacji, 5/ pielęgnowanie patriotyzmów i tożsamości narodowych zamiast walki z nimi w imię destrukcyjnego kosmopolityzmu.

Wdrożenie tych założeń wymaga – zdaniem profesora - utworzenia „frakcji Schumana” w Parlamencie Europejskim. W poprzedniej kadencji było tam około 260-300 europarlamentarzystów podzielających idee Schumana (wszystkich europosłów jest 751). Byli oni jednak rozproszeni pomiędzy różne frakcje polityczne, stąd nie stanowili realnej siły. Aby zmienić ten stan rzeczy należałoby skupić liczne partie prawicowe z całej Europy w jednym miejscu (grupie politycznej).

 

Czy coś się zmieniło?

Niestety, przed ostatnimi wyborami do Europarlamentu nie udało się zsynchronizować strategii wyborczych w krajach UE. W efekcie wpływy lewackie nieco zmalały, ale w niewystarczającym stopniu.

Porównajmy grupy polityczne i ich liczebność w obecnej i poprzedniej kadencji:

  • EPL - Grupa Europejskiej Partii Ludowej (Chrześcijańscy Demokraci) - jest 182, było 221
  • S&D - Grupa Postępowego Sojuszu Socjalistów i Demokratów w Parlamencie Europejskim – jest 154, było 191
  • Renew Europe - Renew Europe group (poprzednio Porozumienie Liberałów i Demokratów na rzecz Europy - ALDE) – jest 108, było 67
  • Zieloni/WSE - Grupa Zielonych / Wolne Przymierze Europejskie – jest 74, było 50
  • ID - Identity and Democracy (w tym Zjednoczenie Narodowe Marine Le Pen i Liga Północna Salviniego) – jest 73
  • EKR - Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy (w tym PiS) – jest 62, było 70
  • GUE/NGL - Konfederacyjna Grupa Zjednoczonej Lewicy Europejskiej / Nordycka Zielona Lewica – jest 41, było 52
  • NI – Niezrzeszeni – jest 57, było 52

W poprzedniej kadencji:

  • EFDD - Grupa Europa Wolności i Demokracji Bezpośredniej – było 48

Źródło: https://wyniki-wybory.eu/ z 9 lipca

Nadal w UE kluczową rolę odgrywają socjaliści wespół z chadekami z Niemiec i Francji  Wyraźnie było to widać podczas negocjacji i głosowań dotyczących obsady najważniejszych stanowisk w Unii, gdzie wygrali socjaliści lub też przesądzili o obsadzie najważniejszych stanowisk. Na czele PE stoi David Sassoli z centrolewicowej włoskiej Partii Demokratycznej, a na szefową Komisji Europejskiej przewiduje się chadeczkę Ursulę von der Leyen (jej nominacja nie jest jeszcze przesądzona, głosowanie dziś wieczorem, tj. 16 lipca) - zwolenniczkę Stanów Zjednoczonych Europy i armii europejskiej,  ewangeliczkę nie wykluczającą małżeństw osób tej samej płci oraz „równych praw adopcyjnych”, czyli adopcji dzieci przez takie związki.

Oprócz nominacji von der Leyen uzgodniono, że premier Belgii Charles Michel z Partii Reformatorsko-Liberalnej będzie przewodniczącym Rady Europejskiej. Rada Europejska nominowała też Francuzkę Christine Lagarde na szefową Europejskiego Banku Centralnego, a Hiszpana Josepa Borrella (socjalistę) na szefa dyplomacji UE.

Była polska premier Beata Szydło już dwukrotnie przegrała w głosowaniu na szefową komisji zatrudnienia i spraw socjalnych, mimo że była jedyną kandydatką. Utrąciły ją lewicowe i lewackie grupy polityczne.

 

Gdzie należą polscy europosłowie?

Do EKR (Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy) należy 26 posłów PiS, do EPL (Chrześcijańscy Demokraci) - 17 posłów, głównie z Platformy, ale nie tylko – także z PSL i „niezależnych” (Adamowicz, Arłukowicz, Buzek, Duda, Frankowski, Thun, Halicki, Hetman, Hübner, Jarubas, Kalinowski, Kopacz, Lewandowski, Ochojska, Olbrycht, Sikorski, Łukacijewska), do socjalistów – 5 posłów z SLD (Balt, Belka, Cimoszewicz, Liberadzki, Miller) i 3 z Wiosny (Biedroń, Kohut, Spurek).

W poprzedniej kadencji Polscy posłowie należeli do następujących grup politycznych: do EPL – 23 osoby, do EKR – 19 posłów, do socjalistów – 5 osób, do niezrzeszonych – 4 osoby.

Co ciekawe, „Wiosna” zapisała się do S&D - Grupy Postępowego Sojuszu Socjalistów i Demokratów, a nie do innych grup lewicowych. Biedroń należy do Komisji Budżetowej oraz Komisji Praw Kobiet i Równouprawnienia oraz jest zastępcą członka Komisji Spraw Zagranicznych. Spurek jest członkinią Komisji Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych oraz zastępczynią członka Komisji Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności. Kohut przynależy do Komisji Przemysłu, Badań Naukowych i Energii oraz jest zastępcą członka Komisji Kultury i Edukacji. Z tego wynika, że nie zamierzają się zajmować wyłącznie gender.

Biedroń jest niezwykle aktywny w zwalczaniu chrześcijańskich europosłów z Polski. Np. Aktywizował lewaków do głosowania przeciwko Szydło.

 _____________________________________________________-

 

Jak się wydaje, powrót do Europy Roberta Schumana, to odległa przyszłość.

 

 
544 odsłony  średnio 5 (8 głosów)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować   
Tagi: Unia Europejska, europarlament, lewactwo.
Re: Lewactwo rządzi w europarlamencie 
Rebeliantka, 2019.07.16 o 15:25
Osobiście większe szanse widzę w PolExicie. Zgniłą strukturę jest naprawdę trudno naprawić.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
x   
Torin, 2019.07.16 o 16:18
Widziałbym to prościej - inaczej.
Rezonujecie do poszukanej tożsamości, ideologii, propagandy czynników UE, dedykowanych dla ludu.

Moim zdaniem to jest prościej.
Ue powstało/zaczęło powstawać, nie w próżni, tylko w konsekwencji ZSRR i bloku wschodniego, oczywiście pod egidą USA.
Lata minęły, mamy co mamy. Wojna z ruskimi wygrana, zmieniły się priorytety i zadania.
Teraz unia nie blokuje ruskich, nie konsoliduje gospodarek i społeczeństw "zachodu" przed ruskimi, nie jest działaniem obronnym.
Teraz ryt berliński jest coraz bardziej oczywisty i niemieckie tęsknoty do panowania nad europą i w tym kierunku właśnie ewoluuje UE.
Tylko to nie jest jakaś, cała prawda. Rzadko, niemal nigdy, cała prawda nie jest tak prosta.
Gdyby to była cała prawda, to Paryż nie wyglądałby dziś jak maroko. Gdyby to była cała prawda, to nie mielibyśmy agresywnej propagacji wszelkich zboczeń i wszystkiego co Nie jest cywilizacją chrześcijańską.

A wy o Chopinie..
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: x 
Rebeliantka, 2019.07.16 o 17:41
Z tego, co mi jest wiadomo, to Wspólnota powstała, aby "spacyfikować" Niemcy.Porozumienie między Francją a Niemcami z 1950 roku - w sprawie wspólnego zarządzania przemysłami stalowym i węglowym na terenie Zagłębia Ruhry - miało doprowadzić do kontroli przemysłu zbrojeniowego Zachodnich Niemiec i jego integracji z innymi gospodarkami, dzięki czemu wojna stałaby się niemożliwa z przyczyn ekonomicznych. To jasne, że USA przy tym też mieszały. ;)

Niestety, historia zatoczyła koło i Niemcy znowu rozdają karty. Unią rządzą urzędnicy (ponad 32 tysiące), zatrudnieni w Komisji Europejskiej i to reprezentujący najsilniejsze państwa (np. 1200 Niemców na stanowiskach kierowniczych w KE przy około 120 Polakach).

Do tego wszystkiego pojawił się komunista Spinelli i oczarował socjalistów. Oczywiście miał wsparcie wiadomych sił :(

Dlatego Chopin jest potrzebny, by odczarować Europę ;) A przede wszystkim chrześcijaństwo.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Lewactwo rządzi w europarlamencie   
Jasiek, 2019.07.16 o 18:04
"Zgniłą strukturę jest naprawdę trudno naprawić."

Nie sprawdziłem jeszcze w Wiki co właściwie oznacza termin "zgnilizna" ale wiem z doświadczenia, że coś co gnije ma nieciekawy zapach. Kluczowe może być określenie "cuchnie". Jest nawet zawarte w Ewangelii. Słowa "Już cuchnie" odnosiły się przecież do zwłok Św. Łazarza i wszyscy dobrze wiemy Kto w tym przypadku interweniował.
Po rządzących (w zasadzie czymkolwiek rządzących) nie spodziewam się aż takiej mocy, więc intuicja podpowiada mi kwarantannę. Tudzież utylizację ;-)

5*

@---->>>>>>>---------------
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Lewactwo rządzi w europarlamencie 
Rebeliantka, 2019.07.16 o 18:14
Sugestywnie skomentowane :) Dzięki.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Lewactwo rządzi w europarlamencie 
Rebeliantka, 2019.07.16 o 15:32
Altiero Spinelli - kim był?

Altiero Spinelli (ur. Rzym, 31 sierpnia 1907 r. - zm. Rzym, 23 maja 1986 r.)

W 1943 roku Altiero Spinelli został zwolniony po szesnastu latach, które spędził w więzieniach i założył Movimento Federalista Europeo w Mediolanie. Od tego czasu był konsekwentnym i oddanym ideologiem sprawy zjednoczonej Europy.

W 1966 r. Założył l'Istituto Affari Internazionali w Rzymie.

W 1976 r. Spinelli został wybrany do włoskiej Izby Deputowanych, a następnie do włoskiej delegacji do Parlamentu Europejskiego. W 1984 r. Parlament Europejski (po pierwszych wyborach bezpośrednich w 1979 r.) zatwierdził projekt traktatu, który opracował federalną reformę Wspólnoty, promowaną przez Crocodile Club, grupę posłów do PE założoną przez Spinellego.

Rada Europejska zebrała się w następnym roku w Mediolanie i postanowiła zwołać konferencję międzyrządową, która opracowała jednolity akt europejski.

+www.altierospinelli.org
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Lewactwo rządzi w europarlamencie 
Rebeliantka, 2019.07.16 o 20:35
We wtorkowym głosowaniu w Parlamencie Europejskim w Strasburgu Niemka Ursula von der Leyen została wybrana na stanowisko szefowej Komisji Europejskiej. Za jej kandydaturą zagłosowało 383 europosłów, przeciwko 327, a 22 wstrzymało się od głosu.

Polacy z PiS, PO i PSL głosowali za U. von der Leyen.

+wpolityce.pl

Zobaczymy, czy Niemka dotrzyma obietnic danych polskim europosłom.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Lewactwo rządzi w europarlamencie   
Ikulalibal, 2019.07.16 o 21:12
Prawdę powiedziawszy to nie mam zdania na temat naszej przynależności do UE.Tyle się o tym mówi,przekonuje,dowodzi,a ja ciągle nie mam zdania.Jak słucham zwolenników to przyznają im rację a jak słucham przeciwników to z kolei wydaje mi się że to oni mają rację.
Ale jeśli miałoby się okazać że koncepcja Roberta Schumana jest lepsza niż koncepcja Spineliego to można a nawet trzeba powiedzieć że zmarnowaliśmy jakieś 900 lat.Albowiem pomysł zjednoczenia Europy wokół idei chrześcijaństwa jest stary +en.wikipedia.org i z tego co pamiętam z lekcji historii;kiedy był realizowany nie wzbudzał entuzjazmu -najoględniej rzecz ujmując.
Ów brak entuzjazmu przyczynił się do tego że mimo wielkich nadziei a i zainwestowanych kosztów,zaniechano jego realizacji.Było by paradoksem że zaniechano aby po 900 uznać że to jednak był zajebisty pomysł.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Lewactwo rządzi w europarlamencie 
Rebeliantka, 2019.07.16 o 22:13
Eh! Czyżby?
Pierwszym państwem chrześcijańskim było państwo Chlodwiga, który w 496 r. zdecydował się przyjąć chrzest.

W 754 (lub 755 roku), kiedy wśród Franków panował Pepin Krótki (714-768), a papieżem był Stefan II (od 752 na urzędzie) doszło do utworzenia Państwa Kościelnego (istniejącego do 1870 roku) na terenie Italii. Podlegało ono bezpośrednio papieżowi.

W 800 roku) papież Leon III koronował kolejną głowę państwa Franków tj. Karola Wielkiego, tym razem nadając mu tytuł cesarza .W ten sposób została odnowiona tradycja Cesarstwa Rzymskiego na zachodzie Europy. Było to z jednej strony odnowienie znaczenia tytułu cesarskiego i nawiązanie do potęgi Rzymu, a z drugiej wskazywało na rosnącą pozycję samego papieża w Europie. To dzięki namaszczeniu papieskiemu pojawił się nowy rytuał nadawania sakry królewskiej, oznaczającej boskie pochodzenie tejże władzy. Król stawał się „boskim pomazańcem” dzięki decyzji Kościoła.

Po 843 roku i traktacie w Verdun, kiedy rozpadło się państwo Franków nowo powstałe organizmy państwowe posiadały już wzór organizacji Kościoła i rozumiały znaczenie chrześcijaństwa w rozwoju państwowości, dlatego w pierwszej kolejności przyjmowały chrzest lub umacniały religię.

W 826 roku wygnany król Danii Harald Klak, przyjął chrzest na dworze Ludwika Pobożnego. Wracając do państwa przyprowadził pierwszego misjonarza Angara, późniejszego arcybiskupa Hamburga. Pierwsza misja chrystianizacyjna Danii przyniosła krótkotrwałe rezultaty, dopiero w 965r. kolejny król Harald Sinozęby przyjął ponownie chrzest;

W latach 863 - 835 miał miejsce początek misji Cyryla i Metodego, która doprowadziła do chrztu Wielkich Moraw w obrządku słowiańskim.

W 865 roku (lub 866) przyjął chrzest chan Bułgarów Borys, zapoczątkowując rozwój chrześcijaństwa w Bułgarii, w obrządku bizantyjskim;

W 933 roku chrzest przyjął władca Norwegii Hakon Dobry, jednak jego misja zakończyła się fiaskiem, a chrystianizacja dokonała się nieco później, bo na przełomie X i XI w ;

W 968 roku powstało niemieckie arcybiskupstwo w Magdeburgu;

W 966 roku na wzór rzymski został ochrzczony pierwszy historycznie potwierdzony władca Polan Mieszko. Przybycie na tereny Polski (698 rok) biskupa Jordana i założenie pierwszego biskupstwa misyjnego w Poznaniu spowodowało rozwój chrześcijaństwa na teren całego kraju;

Około 974 roku został ochrzczony książę węgierski Gejza z rodu Arpadów, przyjął on chrzest z rąk misjonarzy niemieckich.

W 988 roku w obrządku bizantyjskim chrzest przyjął książę Włodzimierz Wielki wywodzący się z rodu Rurykowiczów, władca Rusi Kijowskiej.

W 1000 roku Zgromadzenie Ludowe Islandii podjęło decyzję o przyjęciu chrześcijaństwa w państwie;

W 1008 roku przyjął chrzest król Szwecji Olaf Skotkonung, jednak chrystianizacja państwa zakończyła się ostatecznie dopiero w XII w;

W 1030 roku nastąpiła ponowna chrystianizacji Norwegii;

W 1386 roku książe litewski Jagiełło przyjął chrzest w Krakowie, przybierając imię Władysław.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Lewactwo rządzi w europarlamencie   
Ikulalibal, 2019.07.16 o 22:33
A ja wcale nie twierdzę że przed Cesarzem Rzeszy Niemieckiej nie istniało chrześcijaństwo.Ja tylko przypominam że istniał projekt polityczny "Święte Cesarstwo Rzymskie Narodu Niemieckiego" które z założenia miało być tym co dzisiejsza UE.Projekt ten nie oparty był na lewicowych wariactwach a przeciwnie-rygorystycznym chrześcijaństwie a mimo to jego wdrożenie stało się niemożliwe z powodu oporu europejskich królestw i księstw.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Lewactwo rządzi w europarlamencie 
GPS, 2019.07.16 o 23:16
Moim zdaniem nigdy celem chrześcijaństwa nie była jakaś idea jedności politycznej czy budowania imperium. Takie ambicje mieli ewentualnie niektórzy władcy. Chrześcijaństwo stworzyło unikatową cywilizację, zwaną łacińską, która nie była jednym wielkim imperium, tak jak wszystkie pozostałe cywilizacje. W cywilizacji łacińskiej imperium nie jest ideałem - jest wręcz odwrotnie, ideałem jest pluralizm i różnorodność polityczna, którą spaja religia, wiara, wspólne wartości, a nie władza polityczna. W naszej cywilizacji, co też jest unikatowe: władza duchowa jest oddzielona od politycznej. Papiestwo jest ponad władzą polityczną nie jako imperium, ale jako zwierzchnictwo duchowe, moralne. Jedność cywilizacyjna nie musi oznaczać jedności politycznej. Wyznawanie wspólnych wartości nie musi oznaczać konieczności utworzenia monopolistycznego aparatu przemocy. Siłą Europy jest konkurencja polityczna – UE to niszczy, niweluje, powoduje, że tworzymy kolos na glinianych nogach. To musi upaść i już upada. Już obce cywilizacje rozkładają ten kolos od środka. Takie kraje UE jak Niemcy, Szwecja czy Francja są już stracone, już nieuchronnie powstaną w nich za kilkadziesiąt lat islamskie kalifaty. UE już przegrała - i im szybciej to zrozumiemy i wrócimy do naszych tradycji tysiąca księstewek, tym będzie większa szansa, że przetrwamy napór obcych nam cywilizacji – bizantyjskiej, żydowskiej i arabskiej.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Lewactwo rządzi w europarlamencie   
Ikulalibal, 2019.07.17 o 05:16
Ciekawe na czym niby polega "unikatowość cywilizacji chrześcijańskiej"? może na tym że żyjąc pośrodku tej cywilizacji jakoś dotąd nie udało mi się spotkać człowieka o którym z czystym sumieniem można byłoby powiedzieć:"ten ci to jest typowy przedstawiciel cywilizacji łacińskiej".
Zawsze słyszę to tym w deklaracjach,oświadczeniach oraz laudacjach i jest to bardzo przyjemne ale w praktyce,w działaniu,nie udało mi się tego doświadczyć.
Dlaczego w sytuacji np bulwersującej zbrodni nie dominuje (choć powinna)postawa:"musimy poczekać na wyniki śledztwa i orzeczenie sądu.Na razie zatrzymany człowiek jest tylko podejrzany a wszystkie wątpliwości będziemy interpretować na jego korzyść.Nie jesteśmy przecież dzikusami".Dominuje zaś nastrój i postawa rozwścieczonego tłumu który z pochodniami w ręku szturmuje budynek policji z glośnym żądaniem:"Wydajcie nam zbrodniarza!sami sprawimy nad nim sprawiedliwość!"
Nie czarujmy się i nie łudźmy przynależnosciami do jakiś wyrafinowanych cywilizacji albowiem w głębi duszy jesteśmy (z piszącym te słowa włącznie) dzikimi ludźmi potencjalnie zdolnymi do nieopisanych barbarzyństw.

PS
a postawę szanownego GPS w "kwestii dr Czerniaka" to do jakiej cywilizacyjnej kategorii należy zaliczyć? łacińskiej? jeśli wydaje się kategoryczny wyrok w sprawie którą się zna wyłącznie z medialnych doniesień to to jest manifestacja wartości charakterystycznych dla cywilizacji łacińskiej?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Lewactwo rządzi w europarlamencie 
Rebeliantka, 2019.07.17 o 10:39
@lkulabilal - Unikatowość cywilizacji chrześcijańskiej polega na tym, że za najwyższą normę uznało kategorię dobra,co oznacza chęć budowania społeczeństwa uniwersalnego opartego o zasadę solidarności, oraz ukształtowanie się personalistycznego podejścia do drugiego człowieka.

Problem, który stawiasz, polega na tym, czy my jeszcze żyjemy w cywilizacji łacińskiej, czy już mocno przesiąknęliśmy innymi "wartościami", np. turańszczyzną.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Lewactwo rządzi w europarlamencie   
Torin, 2019.07.17 o 21:07
"w głębi duszy jesteśmy (z piszącym te słowa włącznie) dzikimi ludźmi potencjalnie zdolnymi do nieopisanych barbarzyństw."

Tu się bym może zgodził, albo zgodził jak najbardziej, pod warunkiem, że się zaznaczy, że inni są dużo bardziej dzikimi ludźmi potencjalnie zdolnymi do nieopisanych barbarzyństw.

Nasza cywilizacja, np polska, nie ma fundamentów barbarzyńskich. Czegoś co by można określić zbrodniczym, czy złym.
Natomiast ludzie, a nawet aparat państwowy, to potrafi od wzorca odbiegać. Poważnie odbiegać.. nie mieć wiele wspólnego..

Tylko jak jest gdzie indziej? Nawet fundament jest, albo barbarzyński, albo po prostu zły i o to chodzi. On tam nie jest przez przypadek.
Natomiast dopiero potem na innym piętrze, biegają barbarzyńcy po ulicach. Dzikie małpy, z tępymi nożami.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Lewactwo rządzi w europarlamencie 
Rebeliantka, 2019.07.18 o 07:54
Świetnie, jasno ujęte. Dziękuję.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Lewactwo rządzi w europarlamencie 
Rebeliantka, 2019.07.17 o 10:23
@GPS W pełni się zgadzam.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Lewactwo rządzi w europarlamencie 
Rebeliantka, 2019.07.17 o 10:21
Projekt Schumana mówił o dobrowolnej wspólnocie narodów kultywujących wartości chrześcijańskie, a nie o jakimś super państwie. Z tego powodu nawiązywanie do idei Świętego Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego nie jest właściwe.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Lewactwo rządzi w europarlamencie 
Rebeliantka, 2019.07.17 o 10:45
Według Konecznego, który opisał cywilizację chrześcijańską (inaczej łacińską), etyka katolicka, na której oparte jest życie społeczne tej cywilizacji,
niesie ze sobą cztery postulaty: […] małżeństwo monogamiczne
dożywotnie, dążenie do zniesienia niewolnictwa, zniesienie
zemsty i przekazanie jej sądownictwu publicznemu, wreszcie
niezawisłość Kościoła od władzy państwowej”. Dlatego też w tej
metodzie życia zbiorowego surowo zakazane są rozwody, niewolnictwo,
wykorzystywanie drugiego, prostytucja, homoseksualizm,
pedofilia i inne przypadki degeneracji moralnej. Wszelkie relacje
w rodzinie muszą być oparte o zasady etyki katolickiej. Zarówno mąż
jak i żona posiadają równy status w małżeństwie; nie ma dominacji
mężczyzny nad kobietą, jak to jest np. w cywilizacji arabskiej
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
login:
hasło:
 
załóż konto, załóż bloga!
Więcej funkcji, w tym ocenianie i komentowanie artykułów.
odzyskaj hasło
najnowsze komentarze
Re: Elementarz wyborczy
GPS → Rebeliantka
Re: Elementarz wyborczy
Rebeliantka → GPS
Re: Elementarz wyborczy
Rebeliantka → GPS
Re: Elementarz wyborczy
GPS → Rebeliantka
Re: Elementarz wyborczy
GPS → Rebeliantka
Re: Elementarz wyborczy
Rebeliantka
Re: Elementarz wyborczy
Rebeliantka
Re: Elementarz wyborczy
Rebeliantka → Wican
Re: Elementarz wyborczy
Rebeliantka
Re: Elementarz wyborczy
Rebeliantka → GPS
Re: Elementarz wyborczy
GPS → Wican
Re: Elementarz wyborczy
Wican → GPS
Re: Elementarz wyborczy
GPS → Rebeliantka
Re: Elementarz wyborczy
Wican → Rebeliantka
więcej…